Pažní digitální tlakoměr

S pažním digitálním tlakoměrem si doma změříte krevní tlak a srdeční pulz.

S pažním digitálním tlakoměrem si doma změříte krevní tlak a srdeční pulz.
650 Kč
Zbývá:
Koupit
Původní cena: 1083 Kč
Ušetříte: 40%
Prodané kusy: 94 / 120
Poštovné: 120,- Kč

Co dostanete?

  • pažní digitální tlakoměr
  • záruka 2 roky
  • garance dodání do 2-3 dnů

Doprava

  • doprava PPL 120,- Kč
  • platba při převzetí
  • všechny Vaše objednávky Vám sloučíme a odešleme za jedno poštovné

Pažní digitální tlakoměr

Chcete si doma změřit krevní tlak a srdeční pulz ?  Měřte si krevní tlak a srdeční pulz průběžně i u Vás doma.

Digitální tlakoměr je určen pro snadné a rychlé měření tlaku krve a pulzu.

Pažní digitální tlakoměr měří systolický a diastolický krevní tlak a srdeční pulz v horní části paže. Hodnoty naměřené na  pažním digitálním tlakoměru se zřetelně zobrazují na velkém displeji - časové údaje: měsíc, den, hodina a minuta měření.

Digitální tlakoměr - výhody:

Mějte svůj zdravotní stav pod kontrolou bez zdlouhavého vysedávání v čekárně svého lékaře a vystavování se riziku nákazy od ostatních pacientů. Pamatujte na to, že preventivní kontrola činnosti Vašeho srdce Vám může mnohdy zachránit život.

Digitální tlakoměr a jeho funkce:

  1. Nejmodernější technologie, jednoduché ovládání a zřetelné zobrazení hodnot na velkém displeji.
  2. Paměť 99 měření, pažní manžeta pro obvod paže 23 až 33 cm.
  3. Provoz na baterie 4 ks 1,5 AA (nejsou součástí dodávky) nebo síťový adaptér.
  4. Po 1 minutě nečinnosti se pažbí digitální tlakoměr automaticky vypíná.

Digitální pažní tlakoměr je určen pro orientační domácí měření.

Na pažní digitální tlakoměr poskytujeme záruku 24 měsíců. 

Tlakoměr se používá pro měření lidského systolického krevního tlaku, diastolického krevního tlaku a srdečního pulsu v horní části paže. Měření je prováděno pomocí oscilometrické měřící metody. Tlakoměr je doporučen k pro domácí použití pro osoby starší 18 let, není určen pro lékařské použití.

Víte že,krevní tlak je tlak, kterým působí krev na stěnu cévy, kterou protéká. Je vytvářen působením srdce jako krevní pumpy a souvisí se stavbou a funkcemi krevního oběhu. Tento tlak je různý v různých částech krevního řečiště. Běžně se tlakem krve míní arteriální (tepenný) krevní tlak, tedy tlak krve ve velkých tepnách. Tlak se zvláště ve velkých cévách mění také v závislosti na čase - nejvyšších hodnot dosahuje ve vypuzovací fázi srdeční akce (systolický tlak), nejnižších ve fázi plnění srdečních komor (diastolický tlak).

 

Krevní tlak se zapisuje jako dvě čísla, oddělená lomítkem. První hodnota je systolický tlak, druhá diastolický. Je vyjadřován v Torrech (milimetrech rtuťového sloupce).

Běžné měření krevního tlaku se provádí za pomoci rtuťového tonometru a fonendoskopu. Manžeta manometru se upevní nejčastěji na paži nad loktem a naplní se vzduchem, jehož tlak ukazuje stupnice manometru. Tím dojde k zaškrcení pažní tepny. Vzduch z manžety se pomalu upouští a ve chvíli, kdy se tlak vzduchu vyrovná systolickému tlaku krve v pažní tepně, začne do končetiny opět proudit krev. Zvukové fenomény tvořené proudící krví je možné registrovat fonendoskopem přiloženým v loketní jamce nad průběhem pažní tepny. Jedná se o turbulentní (vířivé) proudění krve, tz. Korotkovovy fenomény. Systolický tlak krve se odečte ve chvíli prvního zaslechnutého zvukového fenoménu (rytmické klapání frekvencí odpovídající srdeční akci) na stupnici manometru. Diastolický tlak krve se za dalšího snižování tlaku v manžetě odečítá ve chvíli vymizení zvukových fenomenů, kdy proudění krve přechází v laminární.

Měření krevního tlaku je možné i invazivními metodami. Je přesnější, ale pacienta více zatěžuje nutností umístit čidlo přímo do krevního oběhu. Používá se například na zjištění tlaku v plicním oběhu, nebo při nutnosti opakovaného měření. To není možné provádět neinvazivní metodou z důvodu deformační paměti tepen a s tím související změně tlaku v nich.

 

 

 
Objednávka po telefonu
Telefonická objednávka
735 165 165
Máte dotaz k produktu?

*
*Neplatný formát.
*

 
Vaše dotazy (4)


-->
Logo gopay